Association Meeting Dates: February - June 2019

<< July - December 2018                                                       

Association Organiser Feb March April May June
ALBURY John Pratt 25 Feb   8 Apr 13 May 17 Jun
ARDLETHAN John Pratt 28 Feb   11 Apr 16 May 13 Jun
ARMIDALE Susan Armstead          
BALRANALD-TOOLEYBUC Brett Bertalli

20 Feb

Balranald

22 Feb Tooleybuc

       
BANGALOW-BYRON BAY Marty Wheatley          
BARHAM Brett Bertalli 20 Feb        
BARRABA Susan Armstead          
BARRIER Brett Bertalli 28 Feb   11 Apr    
BATEMANS BAY Waine Donovan 19 Feb   2 Apr - AGM 7 May 11 Jun
BATHURST Kelly Anderson          
BEGA Waine Donovan 7 Feb 7 Mar   23 May 27 Jun
BELLINGER RIVER Ian Watson          
BINGARA Susan Armstead          
BLACKTOWN Jason Gerke          
BLAYNEY Kelly Anderson          
BLUE MOUNTAINS Michael de Wall          
BOMBALA Waine Donovan 4 Feb 4 Mar - AGM   20 May 24 Jun
BONALBO Marty Wheatley          
BOOROWA Waine Donovan 13 Feb 13 Mar - AGM   29 May  
BOURKE Duncan McDonald          
BRAIDWOOD Waine Donovan 28 Feb   11 Apr 16 May 20 Jun
BREWARRINA Duncan McDonald          
BULAHDELAH Fionie Stavert - 6 Mar TBA 22 May 19 Jun
CAMDEN HAVEN Ian Watson - 4 Mar - 20 May 17 Jun
CAMDEN-CAMPBELLTOWN Claudia Vera          
CANOWINDRA Kelly Anderson          
CANTERBURY-BANKSTOWN Julie Moon          
CASINO Marty Wheatley          
CESSNOCK Jack Galvin Waight 26 Feb - 9 Apr 14 May 11 Jun
COBAR Brett Bertalli   14 Mar      
COFFS HARBOUR Ian Watson   11 Mar 8 Apr 13 May 24 Jun
COLEAMBALLY Brett Bertalli   6 Mar      
CONDOBOLIN Duncan McDonald          
COOLAMON John Pratt 28 Feb     16 May  
COONABARABRAN-BARADINE Duncan McDonald          
COONAMBLE Duncan McDonald          
COOTAMUNDRA Waine Donovan          
COROWA John Pratt 26 Feb   9 Apr 14 May 11 Jun
COWRA Kelly Anderson          
CROOKWELL Waine Donovan          
CULCAIRN John Pratt 21 Feb     9 May  
DENILIQUIN Brett Bertalli 21 Feb   4 Apr    
DORRIGO Ian Watson SV - 11 Apr SV 13 Jun
DUBBO Duncan McDonald          
DUNEDOO-COOLAH Kelly Anderson          
DUNGOG Jack Galvin Waight          
EASTERN SUBURBS Paul Robson          
EDEN-PAMBULA Waine Donovan 6 Feb 6 Mar   22 May 26 Jun
ETTALONG-WOY WOY Debbie Westacott 20 Feb - 3 Apr 8 May 5 Jun
FAIRFIELD Amber Flohm          
FINLEY Brett Bertalli     3 Apr    
FORBES Duncan McDonald          
GILGANDRA Duncan McDonald          
GLEN INNES Susan Armstead          
GLOUCESTER Fionie Stavert          
GOBONDERY Duncan McDonald          
GOSFORD Debbie Westacott 19 Feb - 2 Apr 7 May 4 Jun
GOULBURN Waine Donovan          
GRAFTON Ian Watson - 6 Mar - 22 May 19 Jun
GRENFELL Kelly Anderson          
GRIFFITH Brett Bertalli 7 Feb 7 Mar      
GULGONG Kelly Anderson          
GUNDAGAI Waine Donovan 13 Feb 13 Mar - AGM   29 May  
GUNNEDAH Susan Armstead          
GUYRA Susan Armstead          
HARDEN-MURRUMBURRAH Waine Donovan 12 Feb 12 May - AGM   28 May  
HASTINGS RIVER Ian Watson 20 Feb - SV 8 May SV
HAWKESBURY Michael de Wall          
HAY Brett Bertalli 27 Feb        
HILLSTON Brett Bertalli   20 Mar      
HORNSBY Theo Bougatsas          
ILLAWARRA John Black          
INNER CITY Pat Donohoe          
INNER WEST Pat Donohoe          
INVERELL Susan Armstead          
JUNEE John Pratt   6 Mar   22 May 19 Jun
KANDOS-RYLSTONE Kelly Anderson          
KURRI KURRI Jack Galvin Waight - 5 Mar TBA 21 May 18 Jun
KYOGLE Marty Wheatley          
LAKE CARGELLIGO Brett Bertalli   21 Mar      
LAKE MACQUARIE Fionie Stavert 19 Feb - 2 Apr 7 May 4 Jun
LAKE WALLIS Fionie Stavert 27 Feb - TBA 15 May 12 Jun
LEETON-YANCO John Pratt   7 Mar   23 May 20 Jun
LISMORE Marty Wheatley          
LITHGOW Kelly Anderson          
LIVERPOOL Antoniette Siriani          
LOCKHART John Pratt     4 Apr   6 Jun
LOWER BLUE MOUNTAINS Michael de Wall          
LWR CLARENCE Marty Wheatley          
LWR RICHMOND Marty Wheatley          
MACINTYRE Susan Armstead          
MACLEAY RIVER Ian Watson 19 Feb - 2 Apr 7 May 4 Jun
MAITLAND Jack Galvin Waight          
MANILLA Susan Armstead          
MANLY-WARRINGAH David Ferguson          
MANNING RIVER Fionie Stavert 26 Feb - TBA 14 May 11 Jun
MERRIWA Jack Galvin Waight          
MID RICHMOND Marty Wheatley          
MIDDLE HARBOUR David Ferguson          
MILTON-ULLADULLA Waine Donovan 22 Feb   5 Apr - AGM 10 May 14 Jun
MOLONG Kelly Anderson          
MONARO Waine Donovan 5 Feb 5 Mar - AGM   21 May 25 Jun
MOREE Susan Armstead          
MORISSET Debbie Westacott          
MORUYA Waine Donovan 21 Feb   4 Apr - AGM 9 May 13 Jun
MUDGEE Kelly Anderson          
MULLUMBIMBY Marty Wheatley          
MUNGINDI Susan Armstead          
MURWILLUMBAH Marty Wheatley          
MUSWELLBROOK Jack Galvin Waight          
NAMBUCCA Ian Watson 11 Feb 25 Mar 29 Apr 27 May -
NAROOMA Waine Donovan 20 Feb   3 Apr - AGM 8 May 12 Jun
NARRABRI-WEE WAA Susan Armstead          
NARRANDERA John Pratt 20 Feb   3 Apr 8 May 5 Jun
NARROMINE-TRANGIE Duncan McDonald          
NEPEAN Michael de Wall          
NEWCASTLE Jack Galvin Waight          
NYNGAN Duncan McDonald          
OBERON Kelly Anderson          
OCAA David Ferguson          
ORANGE Kelly Anderson          
PARKES Duncan McDonald          
PARRAMATTA Jason Gerke          
PEAK HILL Duncan McDonald          
PICTON Claudia Vera          
PORT MACQUARIE Ian Watson 21 Feb - 4 Apr 9 May 6 Jun
PORT STEPHENS Fionie Stavert - 7 Mar TBA 23 May 20 Jun
PORTLAND Kelly Anderson          
QUEANBEYAN Waine Donovan 27 Feb   10 Apr - AGM 15 May 19 Jun
QUIRINDI Susan Armstead          
RAYMOND TERRAC Fionie Stavert 21 Feb - 4 Apr 9 May 6 Jun
RETIRED TEACHERS N/A          
RYDE-MACQUARIE Theo Bougatsas          
SCONE-ABERDEEN Jack Galvin Waight          
SHOALHAVEN John Black          
SINGLETON Jack Galvin Waight          
SOUTH ILLAWARRA John Black          
SOUTHERN HIGHLANDS John Black          
ST. GEORGE Paul Robson          
ST. MARYS-MT DRUITT Michael de Wall          
SUTHERLAND Claudia Vera          
TAFE TA Council Maxine Sharkey          
TAFE – Far North Coast Region Maxine Sharkey          
TAFE – Mid North Coast Region Maxine Sharkey          
TAMWORTH Susan Armstead          
TEMORA John Pratt   14 Mar   21 May 18 Jun
TENTERFIELD Marty Wheatley          
THE HILLS Theo Bougatsas          
TUMBARUMBA John Pratt   11 Mar   27 May 24 Jun
TUMUT John Pratt 27 Feb   10 Apr 15 May 12 Jun
TWEED Marty Wheatley          
URALLA Susan Armstead          
WAGGA WAGGA John Pratt 19 Feb   2 Apr 7 May 4 Jun
WALCHA Susan Armstead          
WALGETT Duncan McDonald          
WARIALDA Susan Armstead          
WARREN Duncan McDonald          
WELLINGTON Duncan McDonald          
WENTWORTH Brett Bertalli 22 Feb        
WEST WYALONG John Pratt   4 Mar   20 May  
WILCANNIA Brett Bertalli   13 Mar      
WINGHAM Fionie Stavert 28 Feb - TBA 16 May 13 Jun
WOODENBONG Marty Wheatley          
WYONG Debbie Westacott 21 Feb - 4 Apr 9 May 6 Jun
YASS Waine Donovan 11 Feb 11 Mar - AGM   27 May  
YOUNG Kelly Anderson          
Share this