Association Meeting Dates: July - December 2020

<< February - June 2020

Association Organiser July August Sept Oct Nov Dec
ALBURY John Pratt            
ARDLETHAN John Pratt            
ARMIDALE Susan Armstead            
BALRANALD-TOOLEYBUC Brett Bertalli            
BANGALOW-BYRON BAY Marty Wheatley   4 August 8 Sept 20 Oct 24 Nov  
BARHAM Brett Bertalli            
BARRABA Susan Armstead            
BARRIER Brett Bertalli            
BATEMANS BAY Waine Donovan   11 August 15 Sept 27 Oct   1 Dec
BATHURST Kelly Anderson            
BEGA Waine Donovan   27 August   15 Oct 12 Nov 17 Dec
BELLINGER RIVER Ian Watson            
BINGARA Susan Armstead            
BLACKTOWN Pat Donohoe            
BLAYNEY Kelly Anderson            
BLUE MOUNTAINS Pat Donohoe            
BOMBALA Waine Donovan   24 August   12 Oct 9 Nov 14 Dec
BONALBO Marty Wheatley 28 July   1 Sept   10 Nov 15 Dec
BOOROWA Waine Donovan     9 Sept 21 Oct 25 Nov  
BOURKE Mercurius Goldstein            
BRAIDWOOD Waine Donovan   20 August 24 Sept   5 Nov 10 Dec
BREWARRINA Mercurius Goldstein            
BULAHDELAH John Black            
CAMDEN HAVEN Ian Watson            
CAMDEN-CAMPBELLTOWN Claudia Vera            
CANOWINDRA Kelly Anderson            
CANTERBURY-BANKSTOWN Julie Moon            
CASINO Marty Wheatley   10 Aug 14 Sept 26 Oct 30 Nov  
CESSNOCK Debbie Westacott            
COBAR Brett Bertalli            
COFFS HARBOUR Ian Watson            
COLEAMBALLY Brett Bertalli            
CONDOBOLIN Mercurius Goldstein            
COOLAMON John Pratt            
COONABARABRAN-BARADINE Mercurius Goldstein            
COONAMBLE Mercurius Goldstein            
COOTAMUNDRA Waine Donovan     9 Sept 21 Oct 25 Nov  
COROWA John Pratt            
COWRA Kelly Anderson            
CROOKWELL Waine Donovan   18 August 22 Sept   3 Nov 8 Dec
CULCAIRN John Pratt            
DENILIQUIN Brett Bertalli            
DORRIGO Ian Watson            
DUBBO Mercurius Goldstein            
DUNEDOO-COOLAH Kelly Anderson            
DUNGOG Jack Galvin Waight            
EASTERN SUBURBS Paul Robson            
EDEN-PAMBULA Waine Donovan   26 August   14 Oct 11 Nov 16 Dec
ETTALONG-WOY WOY Debbie Westacott            
FAIRFIELD Amber Flohm            
FINLEY Brett Bertalli            
FORBES Mercurius Goldstein            
GILGANDRA Mercurius Goldstein            
GLEN INNES Susan Armstead            
GLOUCESTER John Black            
GOBONDERY Mercurius Goldstein            
GOSFORD Debbie Westacott            
GOULBURN Waine Donovan   17 August 21 Sept   2 Nov 7 Dec
GRAFTON Ian Watson            
GRENFELL Kelly Anderson            
GRIFFITH Brett Bertalli            
GULGONG Kelly Anderson            
GUNDAGAI Waine Donovan     9 Sept 21 Oct 25 Nov  
GUNNEDAH Susan Armstead            
GUYRA Susan Armstead            
HARDEN-MURRUMBURRAH Waine Donovan     8 Sept 20 Oct 24 Nov  
HASTINGS RIVER Ian Watson            
HAWKESBURY Michael de Wall            
HAY Brett Bertalli            
HILLSTON Brett Bertalli            
HORNSBY Theo Bougatsas            
ILLAWARRA Duncan McDonald            
INNER CITY Hannah Archer Lawton            
INNER WEST Kate Harland  02 July 13 Aug 17 Sept 29 Oct   03 Dec
INVERELL Susan Armstead            
JUNEE John Pratt            
KANDOS-RYLSTONE Kelly Anderson            
KURRI KURRI Debbie Westacott            
KYOGLE Marty Wheatley 29 July   2 Sept   11 Nov 16 Dec
LAKE CARGELLIGO Brett Bertalli            
LAKE MACQUARIE John Black            
LAKE WALLIS John Black            
LEETON-YANCO John Pratt            
LISMORE Marty Wheatley 23 July 20 Aug     5 Nov 10 Dec
LITHGOW Kelly Anderson            
LIVERPOOL Antoniette Sirianni            
LOCKHART John Pratt            
LOWER BLUE MOUNTAINS Pat Donohoe            
LOWER CLARENCE Marty Wheatley   18 Aug 22 Sep   3 Nov 8 Dec
LOWER RICHMOND Marty Wheatley   12 Aug 16 Sep 28 Oct   2 Dec
MACINTYRE Susan Armstead            
MACLEAY RIVER Ian Watson            
MAITLAND Jack Glavin Waight            
MANILLA Susan Armstead            
MANLY-WARRINGAH Hannah Archer Lawton            
MANNING RIVER John Black            
MERRIWA Jack Glavin Waight            
MID RICHMOND Marty Wheatley   5 August 9 Sept 21 Oct 25 Nov  
MIDDLE HARBOUR Theo Bougatsas            
MILTON-ULLADULLA Waine Donovan   14 August 18 Sept 30 Oct   4 Dec
MOLONG Kelly Anderson            
MONARO Waine Donovan   24 August   13 Oct 10 Nov 15 Dec
MOREE Susan Armstead            
MORUYA Waine Donovan   13 August 17 Sept 29 Oct   3 Dec
MUDGEE Kelly Anderson            
MULLUMBIMBY Marty Wheatley   3 Aug 7 Sep 19 Oct 23 Nov  
MUNGINDI Susan Armstead            
MURWILLUMBAH Marty Wheatley   17 Aug 21 Sep   2 Nov 7 Dec
MUSWELLBROOK Jack Glavin Waight            
NAMBUCCA Ian Watson            
NAROOMA Waine Donovan   12 August 16 Sept 28 Oct 4 Nov 2 Dec
NARRABRI-WEE WAA Susan Armstead            
NARRANDERA John Pratt            
NARROMINE-TRANGIE Mercurius Goldstein            
NEPEAN Michael de Wall            
NEWCASTLE Jack Glavin Waight            
NYNGAN Mersurius Goldstein            
OBERON Kelly Anderson            
OCAA Kate Harland            
ORANGE Kelly Anderson            
PARKES Mercurius Goldstein            
PARRAMATTA Antoniette Sirianni            
PEAK HILL Mercurius Goldstein            
PORT MACQUARIE Ian Watson            
PORT STEPHENS John Black            
PORTLAND Kelly Anderson            
QUEANBEYAN Waine Donovan   19 August 23 Sept   4 Nov 9 Dec
QUIRINDI Susan Armstead            
RAYMOND TERRACE John Black            
RETIRED TEACHERS              
RYDE-MACQUARIE Theo Bougatsas            
SCONE-ABERDEEN Jack Glavin Waight            
SHOALHAVEN Duncan McDonald            
SINGLETON Jack Galvin Waight            
SOUTH ILLAWARRA Duncan McDonald            
SOUTHERN HIGHLANDS Duncan McDonald            
ST. GEORGE Paul Robson            
ST. MARYS-MT DRUITT Michael de Wall            
SUTHERLAND Julie Moon            
TAFE TA Council              
TAFE – Far North Coast Region     11 Aug 15 Sept 27 Oct   1 Dec
TAFE – Mid North Coast Region              
TAMWORTH Susan Armstead            
TEMORA John Black            
TENTERFIELD Marty Wheatley   19 Aug 23 Sep   4 Nov 9 Dec
THE HILLS Pat Donohoe            
TUMBARUMBA John Pratt            
TUMUT John Pratt            
TWEED Marty Wheatley   13 Aug 17 Sep 29 Oct   3 Dec
URALLA Susan Armstead            
WAGGA WAGGA John Pratt            
WALCHA Susan Armstead            
WALGETT Mercurius Goldstein            
WARIALDA Susan Armstead            
WARREN/NEVERTIRE Mercurius Goldstein            
WELLINGTON Mercurius Goldstein            
WENTWORTH Brett Bertalli            
WEST WYALONG John Pratt            
WILCANNIA Brett Bertalli            
WINGHAM John Black            
WOLLONDILLY Claudia Vera            
WOODENBONG Marty Wheatley 30 July   3 Sep   12 Nov 17 Dec
WYONG Debbie Westacott            
YASS Waine Donovan     7 Sept 19 Oct 23 Nov  
YOUNG Kelly Anderson            
Share this